« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Tomáš Feřtek EDUin

Tomáš Feřtek pracoval dlouhá léta jako reportér v týdeníku Reflex. Poté jako producent, dramaturg a scénárista. Za klíčovou ale považuje druhou půli osmdesátých let, kdy byl profesí čerpač. Maringotku (spolu s antikvariátem, kde pracoval též) považuje ve  svém životě za nejdůležitější vzdělávací instituce. Říká, že tam se naučil organizovat si práci a život sám, bez ohledu na společenské zvyklosti. V roce 2010 spoluzaložil společnost EDUin, která usiluje o to, aby se téma vzdělávání stalo zájmem široké veřejnosti. Rodiče vítániExtratřída nebo bEDUin jsou pouze tři ukázky jejich úspěšných projektů. V loňském roce vydal knihu Rodiče vítáni. Praktický návod, jak usmířit rodiče a učitele našich dětí, která bude ve Vzletu 8.11. v prodeji. O své názory se dělí nejčastěji při diskuzích pořádaných EDUinem nebo u sebe na blogu.

Proč jsme ho pozvali

Od svého založení před dvěma lety se EDUinu podařilo to, o čem mnohé podobné organizace pouze sní. Dostávají se do povědomí stále širší části odborné i laické veřejnosti, vytvořili nejširší síť certifikovaných škol, pořádají pravidelné diskuze a debaty, píší a informují. Tomáš Feřtek patří k lidem, kteří  umí vystihnout podstatu problematiky vzdělávání a ukázat na to klíčové.