« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Ricardo Semler SEMCO

Ricardo Semler, autor kultovního Podivína a Sedmidenního víkendu (vychází v našem nakladatelství na jaře 2013), proslul snad nejvíce tím, že ze zastaralé továrny na lodní pumpy vybudoval (podle mnohých) “nejneobvyklejší firmu světa”. Semco se tak postupem času stalo inspirací pro stále větší počet podnikatelů z celého světa. Potom, co si Ricardo otestoval svobodu v práci, pustil se do svobody ve škole - viz Lumiar a dalších projektů. Více viz např. Managing without managers, Leading by Omission nebo Ricardův profil na Wikipedii.

Proč jsme ho pozvali

Pro mnohé podnikatele je Ricardo Semler tím vzorem. Ti, kteří přecházejí na svobodnější formy uspořádání ho dokonce nazývají praotcem “řízení bez manažerů”. Mnozí lidé se díky jeho názorům už na svět byznysu nedokážou podívat tak jako dřív. Jenomže Ricardo si vcelku chrání své soukromí a je tak velmi obtížné získat jeho názory. Proto je nám ctí, že souhlasil s tím, že si sedne před kameru a podělí se s námi o to, jak dnes funguje Semco nebo Lumiar a jak se dívá na téma svobody v práci.