« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Petr Brichcín

Petr je muž jednoho povolání a mnoha zaměstnání. Vystudoval pedagogiku, psychologii, filozofii, teologii a personální řízení. Pracoval jako uklízeč, pošťák, rozhlasový redaktor, působil v pastoraci, věnoval se výzkumu v Psychologickém ústavu Akademie věd, vyučoval prvňáky, středoškoláky i univerzitní studenty, byl ředitelem školy i personálním ředitelem ve výrobní firmě. Přes 20 let působí jako psycholog v různých prostředích a oblastech. Dnes táta dvou dětí vyučuje naVysoké škole ekonomie a managementu, věnuje se projektům Škola pro táty a Lean Trust a je partnerem v poradenské společnosti Brain Point.

Proč jsme ho pozvali

Možná právě ona pestrost různých povolání dává Petrovi jakýsi zvláštní nadhled, který u něho pociťujeme. Rádi nasloucháme jeho myšlenkám a názorům na naší společnost, důležitost vzdělávání a lidskou svobodu. Jako "psychologa s přesahem" jsme ho letos požádali o zamyšlení se nad svobodou jednotlivce, nad tím jak jsme pro svobodu vybaveni a jak ji zvládáme.