« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Peter Živý

Člověk jehož velkou zálibou je lidský potenciál a hledání cest, jak k němu i ostatním dopomoci. Sám hovoří nejčastěji o Intuitivní pedagogice jako o cestě, kterou se vydal a kterou už léta studuje zejména v Německu a ve Švédsku. V této oblasti také pořádá vzdělávací kurzy-kde si lidé hlavně hrají. Stále častěji nachází fascinaci i v práci rukama a proto vyrábí speciální hrací hole, které si nacházejí své zákazníky po celé Evropě. Je též konzultantem projektu Zelená škola, jenž usiluje o šíření ekologického povědomí do slovenských škol. Petra potkáte nejčastěji na různých zážitkových setkáních s dětmi, s učitelskými kolektivy a širokou veřejností i na téma VODA - nositelka Života.

Proč jsme ho pozvali

Škola je druhá “firma”, ve které se většina z nás učíme pracovním návykům (první je rodina). Buď se naučíme povinnosti, cukru, biči a “větru z autority” nebo se nám tam podaří rozvinout svůj zájem o svět a naučit se svobodnému zodpovědnému rozhodování, být autonomní. Peter je jedním ze zástupců školy, která staví na přirozenosti a principech svobody. Těšíme se zejména na praktickou ukázku toho, jak tento přístup vypadá v praxi.