« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Ondřej Šteffl www.scio.cz

Uznávaný expert, kritik dnešního vzdělávacího systému a ředitel společnosti Scio. V roce 1990 založil první soukromou školu u nás, pražský PORG. Scio, které se primárně zabývá hodnocením výsledků vzdělávání, založil o pět let později. Ve Sciu staví, mimo jiné, na principech svobody. Rád se pouští i do méně standardních projektů. Například v roce 2012 dovezl z Tanzánie celý kontejner krásných lodí dlabaných z jediného kmene. S kolegou ke každé lodi sebral a nafotil příběh majitele a jeho rodiny. Co se týče vzdělávacího systému, o své myšlenky se dělí nejvíce u sebe na blogu. Zde je jeho přednáška z TEDx Praha v listopadu 2010.

Proč jsme ho pozvali

Na zmíněném TEDxu uvedl moderátor Juraj Jonek Ondřeje Šteffla jako českého Kena Robinsona. My Ondřeje považujeme za jednoho z hlavních vizionářů českého vzdělávacího systému. Máme rádi jeho neotřelé myšlenky i vize budoucnosti. 8.11. plánuje pobývat na Madagaskaru. To ale nemohlo být překážkou proto, aby byl ve Vzletu s námi. A tak jsme se rozhodli jeho vystoupení předtočit.