« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Karel Janeček Pozitivní evoluce

Otec dvou dcer, člověk s renomé geniálního matematika, úspěšného podnikatele, filantropa a poslední dobou ale stále častěji bojovníka za transparentnější, spravedlivější a svobodnější společnost. S doktorátem z prestižní Carnegie Mellon spoluzaložil již v roce 1995 společnost RSJ, která dnes patří ve své branži k lídrům světového trhu, s obratem v astronomických částkách. Působil i jako vědeckovýzkumný pracovník v Rakouské akademii věd. Založil Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu, Nadační fond proti korupci a Nadační fond pomoci. Více informací na jeho stránkách či v Blogu. Zde je jeho aktualni projekt Pozitivní evoluce.

Proč jsme ho pozvali

V dnešním světě se podniká převážně proto, aby člověk zbohatl. Jen menší část lidí buduje firmu, aby kromě ekonomického úspěchu změnila svět. Karla Janečka považujeme za jednoho z těchto lidí. Přijde nám, že jeho aktivity jdou k podstatě věci, a že mění naši společnost k lepšímu. Vážíme si jeho odvahy a vervy, s jakou do věcí jde, a zajímá nás jeho pohled na stav naší společnosti a možné cesty dál.