« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Jaroslav Dušek

Jaroslav Dušek je především znám jako herec – každý si nejspíš vzpomene na jeho legendární filmové role (třeba v Pelíšcích), znalci milují jeho divadelní představení – divadlo Vizita, které spoluzaložil, je postaveno na čisté divadelní improvizaci, anebo jeho další umělecké role (režisér, moderátor). Přesto se více než jako herec dá popsat jako inspirátor, tedy muž s pozoruhodnými, inspirujícími (a někdy i kontroverzními) názory na svět. Pokud budete na internetu hledat, co že to kdysi říkal o šamanech, místo toho třeba najdete, že si postavil alternativní hliněný dům. Že každý rok ze zdravotních důvodů drží půst. A že chce prostě být blíže přírodě. Kromě toho, když už je jedním z témat této konference vzdělávání, působil též jako pedagog  - učil na FAMU, příležitostně též na JAMU a DAMU. Více o něm na ČSFD.

Proč jsme ho pozvali

Člověk s hereckým talentem formátu Jaroslava Duška by klidně mohl dál vyprodávat sály divadel nebo na festivalech přebírat sošky za své výkony. Zdá se nám ale, že v našich končinách není nikdo, kdo by dokázal tak mistrně skloubit fenomenální herecké nadání s vášní pro život a pochopení jeho přirozeného chodu a kdo by s takovou lehkostí a vytrvalostí šířil své názory. Nás mimořádně inspirují. Pravidleně stojíme ve frontách na jeho Čtyři dohody i jiná představení a proto se již nyní těšíme na jeho pohledy na naší společnost.