« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Jana Nováčková Respektovani.com

Jana Nováčková, původní profesí psycholožka. Patří k předním českým vizionářům vzdělávacího systému. Léta poukazuje na to, jak nastavit vzdělávací systém tak, aby respektoval přirozené fungování lidského mozku a jak tedy vzdělávat šťastné, svobodné děti a zároveň i vzdělané děti. Je spoluautorkou bestseleru Respektovat a být respektován (prodáno přes 50 000 výtisků), lektorkou stejnojmenného kurzu (tisíce absolventů), autorkou Mýtů ve vzdělávání a překladatelkou Integrované tématické výchovy. Na téma výchovy a vzdělávaní napsala bezpočet článků a zapojuje se do diskuze na veřejných debatách i v médiích (viz např.: TEDx 2010 neboTah dámou).

Proč jsme ji pozvali

Již dlouho máme pocit, že se zabýváme tím samým, čemu se věnuje Jana Nováčková. S tím rozdílem, že my se zabýváme světem práce, zatímco zájmem paní Nováčkové je škola a vzdělávací systém.  V diskuzi o vzdělávání, které pomáhá dětem nalézt a rozvinout jejich vrozené nadání, ji považujeme za jednoho z nejpovolanějších lidí v této zemi a myslíme si, že nemůže chybět.