« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Jan Rybář Moderátor

Jan Rybář Amaze.cz

Vystudoval geologii a hned potom našel mamutí kel. Po revoluci procestoval Sibiř a při převratu v Moskvě ho postřelili. Vystudoval žurnalistiku a pro MF DNES psal a fotil reportáže z Číny, Afghánistánu, Iráku a dalších zemí. S jednou z fotek z Beslanu vyhrál Czech Press Foto, vydal dva úspěšné cestopisy a jednu detektivku. Snaží se dělat, co ho baví, a tak založil kreativní agenturu Amaze.cz a učí jiné dělat to, co baví jeho i je - například fotografovat, psát nebo rozumět médiím. Navíc má dvě dcery. Více o něm na Jan Rybář.cz.

Proč jsme ho pozvali

Honza sjezdil zeměkouli a zdá se, že jako magnet ho vždy přitahovala zejména místa, kde byla v sázce svoboda člověka. O lidské svobodě se tak za svůj život dozvěděl možná mnohem víc než většina z nás. Setkali jsme se před loňskou Svobodou Naživo a zeptali se, zda by ho bavilo ji moderovat. On odvětil, že to nikdy nedělal. Ale protože s myšlenkou svobody v práci souzní a jak tvrdí "jeho drzost promlouvat na veřejnosti téměř o čemkoliv je poměrně značná", souhlasil. A letos je zpět, protože (viz výše) se naplno snaží být svobodný v práci, i všude jinde.