« Zpět na přehled řečníků

Usilujeme o změnu toho, jak podnikáme a pracujeme v ČR a na Slovensku. Proto zveme inspirativní osobnosti, především z naší části světa.

Bronislav Matulík Církev bratrská

Bronislav Matulík, původním povoláním fotograf, působí léta jako kazatel Církve bratrské na Smíchově. K této práci patří mimo jiné už přes deset let pravidelné návštěvy věznic, kde jako člen Vězeňské duchovenské služby vede rozhovory s lidmi, kteří překročili zákon - a společně s nimi hledá cestu ke svobodě. Vedle toho působí jako šéfredaktor křesťanského časopisu Brána. S jedním ze svých bývalých klientů z vězeňského prostředí napsal knihu DIESEL II. Je též autorem knih Rút a Ramblinovo Blues. Má rád hudbu, je odkojen Beatles a Bobem Dylanem, často poslouchá blues, ale zároveň miluje Georga F. Händela, Johanna S. Bacha a další klasiky. Od patnácti let zpívá tenor v církevních pěveckých sborech. Rád si zahraje zejména šachy nebo ping pong, ale také fotbal nebo hokej. S manželkou Janou má dvě děti, syn je hudebník, dcera studuje český jazyk a hudbu na pedagogické škole.

Proč jsme ho pozvali

Debatu o stavu svobody ve společnosti si bez člověka se zkušenostmi Bronislava Matulíka nedovedeme dost dobře představit. Je to člověk, který dokáže vystihnout podstatu lidské svobody a poutavě hovořit o univerzálních lidských hodnotách. Navíc jeho letité zkušenostmi s lidmi za hranicí zákona mu pomáhají pochopit, jak obtížný může někdy být život svobodného člověka.