Partnerství

Snažíme se měnit fungování firem, neboť cítíme potřebu změny. Sami však dokážeme velmi málo. Proto je pro nás důležité spojovat síly s podobně založenými lidmi a organizacemi. Na letošní Svobodě NaŽivo se můžete zapojit těmito způsoby:

 • Chci pomoct

  V tuto chvíli již máme dostatek přihlášených dobrovolníků do Vzletu. Neustále však hledáme lidi, kterým je toto smýšlení blízké. Pokud s námi souzníte rozhodně se ozvěte.

  Chci se spojit
 • Chci přispět

  Jestli cítíte, že se vaše poslání potkává s naším myslíte si, že máte něco, s čím nám můžete pomoci, ať už je to vaše činnost či finanční prostředky, napište nám.

  Rád přispěju
 • Chci o vás napsat

  Nepoužíváme reklamu, neboť věříme v přirozený magnetismus. Proto oceníme, když o nás napíšete, zmíníte na soc. sítích, natočíte video nebo jen tak řeknete.

  Chci napsat

Partneři produkce

Free Apples

Free Apples je občanské sdružení působící jako výhybka mezi kreativními skupinami a nejširší veřejností.

S čím pomáhá:

 • umělecký dojem a doprovodný program
 • dramaturgie a výkonná produkce
 • propagace, prezentace
www.freeapples.cz

GK2.sk

Odvážný software, hardware a elektronika na míru pro náročné. GK2.sk se skrze originální interaktivní instalace postará o osvěžení smyslů zavalených inspirací z přednášek řečníků.

www.gk2.sk/

Hnutí zaHRádkářů

Hnutí zaHRádkářů je komunita a prostor pro sdílení zkušeností a inspirace určený všem, pro něž jsou lidé v organizacích víc než jen zdroj. Misí členů Hnutí je aktivní účast na kultivaci zaHRady lidského kapitálu v ČR.

S čím pomáhá:

 • umělecký dojem a doprovodný program
 • dramaturgie a výkonná produkce
 • propagace, prezentace
www.hnuti-zahradkaru.cz

Veselá nohavice

Veselá Nohavice je originální česká značka oblečení, díky které můžeme mít letos zajímavá trička a tašky výhradně z českých materiálů.

www.veselanohavice.cz

LMC

LMC, s.r.o. je firma, která otevřela cestu elektronickému trhu práce a dodnes se snaží trh práce rozvíjet. Všichni určitě znáte portál Jobs.cz, který LMC provozuje. Díky LMC budeme mít zajištěnou audio a video produkci konference.

www.lmc.eu

Jan Kolman - fotograf

Jan Kolman je fotograf na volné noze, který nám zaznamená všechny barevné i černobílé obrázky ze Vzletu i Warm-up party den předem.

www.jankolman.com

HUB Praha

HUB je pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání. Letos nás v jeho rozšířených prostorách opět čeká warm-up party!

www.prague.the-hub.net

TDT studio

TDT studio existuje od roku 1996 a poskytuje sluzby v oblasti VIDEO produkce a multimedii. Na konferenci bude zajistovat veskerou Audio Vizualni stranku, postara se aby nám projektor spravne projektoval, fungovaly mikrofony a kameramani z TDT studia budou cely den zaznamenavat, abychom kazdou z prednasek mohli sirit dal ve skvele kvalite.

www.tdtstudio.cz

Jídlo a pití připravují

Natural food

S klukama z nfood.cz spolupracujeme po dobré zkušenosti z loňska. Vaří výborné vegetariánské věci. Zdravé jídlo a jeho poctivé zpracování kvalitních surovin je pro nás důležité. Proto jsme kluky pozvali ke spolupráci znovu, aby pro příjemný zážitek z konference ještě umocnili.

www.nfood.cz

Café Lounge

Kavárnu Café Lounge jsme nevybrali náhodou. Pro rok 2011 byla zvolena nejlepší kavárnou v ČR a dovedností baristů z kavárny si budeme moct užít po celý den ve Vzletu.

www.cafe-lounge.cz

Coffee in the bus

100% Arabicu nám na konferenci praží a připravují Radim a Milada z Coffee in the bus.

www.coffeeinthebus.cz

Sushiqueen

Výborné sushi od Báry Rektorové bylo pryč vloni hned po první přestávce. Letos se těšte na zvětšenou nálož a vynikající čerstvé japonské kousky.

www.sushiqueen.cz

Světová jídelna

Svoboda NaŽivo je o přirozenějším vzdělávání, práci a společnosti - Světová Jídelna o přirozenějším vaření a kulinářských dobrodružstvích ze sezónních a lokálních surovin. Můžete se těšit na originální zeleninové hody.

www.svetova-jidelna.cz

Spřátelené projekty

Byznyspark

Projekt Michala Andery jehož smyslem je šířit příběhy úspěšných podnikatelů a tím přispět k tomu, aby podnikání přestalo být synonymem snahy o obohacení se za jakoukoli cenu.

www.byznyspark.cz

Edu Fórum

Edu Fórum je platforma založená Honzou Veselým, určená pro setkávání lidí, kteří chtějí měnit české vzdělávání a přinášet do něj zásadní inovace. V týmu Svobody NaŽivo jsme nadšení z takových projektů a rádi zveme rovnou na další termín - 24. října.

www.eduforum.cz

Flexibilní LMC

Flexibilní LMC je portál spuštěny za jediným účelem. Přinášet inspiraci a informace tolik potřebné k získání odvahy ke změnám. V dnešní technologický vyspělé době již není důvod vyjít vstrict těm, kteří z nějakého důvodů nechtějí sedět 8 hodin v kanceláří, ale chtějí odvádět i tak kvalitní práci. na portálu najdete rozhovory, články a aktuality a třeba vám něco z toho otevře oči.

www.flexibilni.lmc.eu

Flexi Praca

Jste v práci "uvázaní" od osmi do osmi? Díky flexibilním úvazkům a projektu Flexi Praca se dozvídáme o nových, přirozenějších a určitě také zajímavějších formách zaměstnaneckých úvazků. Těší nás nové formy svobody v práci, proto také šíříme.

www.flexipraca.sk

Fórum vědomého businessu

Fred Kofman napsal výbornou knížku o novém způsobu vnímání businessu. Máme to štěstí, že Tereza Kalinová se postarala o její překlad do češtiny. Ve spolupráci s dalšími zajímavými osobnostmi Tereza nyní pořádá fóra, na kterých se scházejí všichni, kteří mají touhu měnit formu a tvář businessu v Čechách. Nadcházející fórum se koná 24. a 25. října 2012. Srdečně zveme.

www.foveb.cz

Hackerspace Brmlab

Brmlab je "hackerspace" - komunita lidí, které baví svobodně přemýšlet, zkoumat, jak věci fungují, a vytvářet věci nové - ať se jedná o programy, roboty, stratosférické balony, geny či kvantovou mechaniku. Brmlab je místo, kde se můžeme ve svém volném čase setkávat a společně pracovat nebo třeba dělat přednášky a představovat ostatním naše výsledky.

www.brmlab.cz

Happy Company

Dá se spojit práce a štěstí? Věříme, že ano. Stejně tak věříme, že je firma silnejší, pokud ji drží pohromadě láska, ne strach. Stavíme na stejných hodnotách a proto se propojujeme i s konferencí.

www.happycompany.sk

Hej-Rup

Unikátní projekt společenství Sklenářka s cílem pomoci lidem k lokální soběstačnosti.

www.hejrup.net

HR kavárna

HR kavárna je tak trochu jiným zpravodajským portálem. Její obsah netvoří redaktoři, ale dva baristé a lidé z trhu, kteří se starají o obsah jednotlivých rubrik. A tak se stalo že v HR kavárně najdete jednak informace z trhu, ankety, a články jako na ostatních portálech ale vedle toho mnoho názoru na současný management, HR, vzdělávání atd. HR ve zkratce neznamená tradiční Human Resources, to není kavarenské nýbrž Human Relations, což byl mimo jiné ve 20 letech 20 století hnutí postavené proti industriálnímu teyloristickemu pojetí práce. Cílem je inspirovat zákazníky LMC novými myšlenkami a možnostmi při práci s lidmi.

www.hrkavarna.cz

KhanovaSkola.cz

Česká verze fenomenální Khanovy akademie, která umožňuje učení bez učitele.

www.khanovaskola.cz

Naučmese.cz

Naučmese je projekt, který zásadně mění formu vzdělávání. Vychází z předpokladu, že každý může kohokoliv naučit cokoliv. Odpadají tak školské autority a význam certifikovaných odborníků a na scénu přicházejí zdánlivě obyčejné osobnosti, ovšem s nadšením a radostí své umění a talent předávat dál.

www.naucmese.cz

TEDx konference

Myšlenky, které stojí za to šířit jste měli šanci skrze TEDx slyšet v naší kotlině již v Praze, Brně i Bratislavě. Na formát TEDx volně navazuje i naše konference formátem krátkých a úderných vystoupení pečlivě vybraných řečníků, kteří mají vizi, kterou stojí za to předávat dál.

www.tedxprague.cz, http://www.tedxbrno.cz, www.tedxbratislava.sk

Rozpočet obce

Transparentnost je podle našeho názoru jednou ze základních hodnot svobodné společnosti. Projekt rozpočet obce umožňuje sledovat, jak je zacházeno s veřejnými financemi a tím pádem i zapojovat se do veřejného dění a ovlivňovat stav věcí okolo nás. Díky Romanovi Řípovi za šíření!

www.rozpocetobce.cz

Coworking VIVA Ostrava

Ostrov svobody uprostřed Ostravy. Místo, kde se odehrávají očiotevírající setkání, kde je možné si v Ostravě popracovat nebo si dát jen výborné kafe. Viva patří mezi několik málo míst, kde si můžete koupit naše knihy.

www.vivaostrava.cz

Vlny evoluce

Vlny evoluce se snaží propojovat všechny lidi, kteří si přejí si být hrdi na svou zemi, kteří si přejí dobro a kteří chtějí společně tvořit spravedlivější svět. Konference svoboda v práci míří stejným směrem, proto se také propojujeme.

www.vlnyevoluce.cz